Hungarian Topic

Talk about everything but Rayman!

Moderator: English moderators

Post Reply
Rayrobi
Clark
Tings: 115130

Hungarian Topic

Post by Rayrobi »

HUNGARIAN: Bárki, aki tud magyarul, az írjon ebbe a topikba.
ENGLISH: Anyone, who knows hungarian, post a comment is this topic. :mryellow:

Danone
Antitoon
Tings: 0

Re: Hungarian Topic

Post by Danone »

Miről van itt szó?

Rayrobi
Clark

Post by Rayrobi »

Bármiről lehet beszélni. Mindegy. :) A téma viszont Rayman. :D

Bloodgrey
Ptizêtre Vert
Tings: 1165

Post by Bloodgrey »

Fincsi.
Azt hiszem a harmadik részen kívül már majd mindent kipróbáltam ami kijött PC-re. :)
Image

Danone
Antitoon

Post by Danone »

Milyen játékok vannak? ( :tssk: )

Rayrobi
Clark

Post by Rayrobi »

Bloodgrey: Én mindet kipróbáltam, A DOS-osakat leszámítva, tehát a R2, RM, R3, RRR és ennyi. :D
Danonanobadray: Játékok: Ha Rayman-re gondolsz, akkor keresd a Raywikin. Sok van. / If you thought about Rayman, then search on Raywiki. :)

Melyik a kedvenc Rayman játékotok?

Bloodgrey
Ptizêtre Vert

Post by Bloodgrey »

Eddig a The Great Escape tetszik a legjobban, utána az első, azután a hármas és utána az M, persze a 3-ast csak videón láttam. Egyébként azt hiszem egy Pok nevű felhasználó készített DosBox patchet az első részhez, illetve Ps emulátorral simán ki lehet próbálni a Ps változatot az első részből PC-n. Nagyon szeretem az első részt mert sokkal inkább előnyben részesítem a 2D-s rajzolt játékokat mint a 3D-t. Nekem kicsit lelketlen a 3D. Sokkal inkább megy a realizmusra és nem lehet igazán kifejezni a fantáziádat olyan mértékben mintha rajzolnál, ezért is tetszik például a Castle Crashers, és szeretnék jó sok magyar folklór tervet készíteni hozzá, hátha megtetszik nekik egyszer és talán egy DL-cében kiadnának pár karaktert.

Ja igen egyik szülinapomra megkaptam a Tonic Troublet. Nagyon szeretem, nem tudtam végigvinni mert a főbosst nem bírtam legyőzni, de jó volt. :)

Az RRR-t utálom. Lenyomtam PC-n de elég szörnyű volt az élmény, nemcsak azért mert a helyet vették el Raymantől, hanem mert önmagában a karakterek nem tetszenek sehogy se, se a játék, se a történet, se a dizájn, se semmi. Nagyon mérges voltam rá hogy egy felsőkategóriás platformer helyett, egy felesleges internetes flash játék csomagot kaptunk feljavított grafikával.

Ami viszont érdekes hogy belenéztem ebbe a Rabbids Go Homeba, és különálló címként egész kis ötletes, és sokkal inkább van mögötte egy működő koncepció mint az első teljesen agyatlan RRR-ben. Kár hogy a Rabbids in Time megint csak egy minijáték gyűjtemény. Azt nem tudom hogy észrevettétek-e de nagyon érdekes hogy a Rabbids Go Home nem más minthogy a franciák bújtatottan fikázzák a romákat. Kezdve onnan hogy a zene általában a Kustorica féle romafilmek gipsy ska zenéjétől az echte roma muzsikáig terjed amiket a nyulak énekelnek, hogy a fő bázisuk, az a szemétkupac amit összegyűjtenek egyértelmű utalás a cigányputrikra, és hogy a játékban tulajdonképpen mindenkitől mindet el kell lopni. Nem vagyok se rasszista se rágalmazni nem akarok, de ha belegondol az ember nagyon durva párhuzamok vannak itt. Másrészt pedig ne felejtsük el hogy pont Magyarországról vándoroltak ki pár éve a romák a franciákhoz, lehet hogy innen indult az egész.
Szóval durva.
Image

Rsandee
Oumbr
Tings: 59460

Post by Rsandee »

China called, they want their wall back.

And i can't understand anything in this topic, i don't know Hungarian.

Danone
Antitoon

Post by Danone »

Rsandee wrote:China called, they want their wall back.

me either (a little only) but you can use the google translator

Rayrobi
Clark

Post by Rayrobi »

Bloodgrey wrote:Eddig a The Great Escape tetszik a legjobban, utána az első, azután a hármas és utána az M, persze a 3-ast csak videón láttam. Egyébként azt hiszem egy Pok nevű felhasználó készített DosBox patchet az első részhez, illetve Ps emulátorral simán ki lehet próbálni a Ps változatot az első részből PC-n. Nagyon szeretem az első részt mert sokkal inkább előnyben részesítem a 2D-s rajzolt játékokat mint a 3D-t. Nekem kicsit lelketlen a 3D. Sokkal inkább megy a realizmusra és nem lehet igazán kifejezni a fantáziádat olyan mértékben mintha rajzolnál, ezért is tetszik például a Castle Crashers, és szeretnék jó sok magyar folklór tervet készíteni hozzá, hátha megtetszik nekik egyszer és talán egy DL-cében kiadnának pár karaktert.

Ja igen egyik szülinapomra megkaptam a Tonic Troublet. Nagyon szeretem, nem tudtam végigvinni mert a főbosst nem bírtam legyőzni, de jó volt. :)

Az RRR-t utálom. Lenyomtam PC-n de elég szörnyű volt az élmény, nemcsak azért mert a helyet vették el Raymantől, hanem mert önmagában a karakterek nem tetszenek sehogy se, se a játék, se a történet, se a dizájn, se semmi. Nagyon mérges voltam rá hogy egy felsőkategóriás platformer helyett, egy felesleges internetes flash játék csomagot kaptunk feljavított grafikával.

Ami viszont érdekes hogy belenéztem ebbe a Rabbids Go Homeba, és különálló címként egész kis ötletes, és sokkal inkább van mögötte egy működő koncepció mint az első teljesen agyatlan RRR-ben. Kár hogy a Rabbids in Time megint csak egy minijáték gyűjtemény. Azt nem tudom hogy észrevettétek-e de nagyon érdekes hogy a Rabbids Go Home nem más minthogy a franciák bújtatottan fikázzák a romákat. Kezdve onnan hogy a zene általában a Kustorica féle romafilmek gipsy ska zenéjétől az echte roma muzsikáig terjed amiket a nyulak énekelnek, hogy a fő bázisuk, az a szemétkupac amit összegyűjtenek egyértelmű utalás a cigányputrikra, és hogy a játékban tulajdonképpen mindenkitől mindet el kell lopni. Nem vagyok se rasszista se rágalmazni nem akarok, de ha belegondol az ember nagyon durva párhuzamok vannak itt. Másrészt pedig ne felejtsük el hogy pont Magyarországról vándoroltak ki pár éve a romák a franciákhoz, lehet hogy innen indult az egész.
Szóval durva.
Télleg durva. Az RRR-el mikor elkezdtem játszani, akkor jó sz*rnak tűnt, de játszottam tovább, hátha lesz benne vmi Rayman-es. Erre fel semmi nem volt benne, és hát nem volt nagy élményem utána. Amúgy a 2D-s Rayman 1 játék grafikája nagyon jó, 2D-sekhez képest. A 3D egyszerűen üres. Egyedül a Revolution az, aminek a jó a grafikája. PS1 emulátorral kapcsolatban: Te használsz ilyet? Nekem is kellene egy, próbáltam már sokat, egy sem működik.
Danonanobadray327 wrote:

me either (a little only) but you can use the google translator
I'm use another, not the Google translator.

Danone
Antitoon

Post by Danone »

Which?

Melyik?

Bloodgrey
Ptizêtre Vert

Post by Bloodgrey »

You call that a wall of thext, you certainly didn't see nothing then. :)
I have some friends who likes to explain things in a very bloated way, it's at lest 2-5 times bigger than my banter. :)
Télleg durva. Az RRR-el mikor elkezdtem játszani, akkor jó sz*rnak tűnt, de játszottam tovább, hátha lesz benne vmi Rayman-es. Erre fel semmi nem volt benne, és hát nem volt nagy élményem utána. Amúgy a 2D-s Rayman 1 játék grafikája nagyon jó, 2D-sekhez képest. A 3D egyszerűen üres. Egyedül a Revolution az, aminek a jó a grafikája. PS1 emulátorral kapcsolatban: Te használsz ilyet? Nekem is kellene egy, próbáltam már sokat, egy sem működik.
ePSXe-t használj. Az viszi simán persze külön kér mindenféle plugineket memoria plugint, videó plugint, hang plugint, de ezeket googleval simán meg lehet találni, a legjobbakkal simán megy, illetve lehet szórakozni a videóbeállításokkal mert maximumra húzva persze hogy nem megy, mert nem viseli el a gép memóriája, ha kevés.
Image

Rayrobi
Clark

Post by Rayrobi »

Az ePSXe-t egyszer letöltöttem, és el se indult. :D

Danone
Antitoon

Post by Danone »

Rayrobi97HUN wrote:Az ePSXe-t egyszer letöltöttem, és el se indult. :D
Mi az a fordító, amelynek beszélsz, Rayrobi?

Rayrobi
Clark

Post by Rayrobi »

Amiről beszélek, az magyar: webforditas.hu . A Google translator jó?

EDIT/SZERKESZTÉS: Bocs, hogy nem válaszoltam az előbb. / Sorry for i'm not answered first time.
But i'm learned the the english language in Rayman Junior and my vocabulary. :)

Danone
Antitoon

Post by Danone »

Rayrobi97HUN wrote:Amiről beszélek, az magyar: webforditas.hu . A Google translator jó?

EDIT/SZERKESZTÉS: Bocs, hogy nem válaszoltam az előbb. / Sorry for i'm not answered first time.
But i'm learned the the english language in Rayman Junior and my vocabulary. :)
oké, :) köszönet

Rayrobi
Clark

Post by Rayrobi »

Thank you = Köszönöm. :)
Szívesen. :)
= You're welcome.

Bloodgrey
Ptizêtre Vert

Post by Bloodgrey »

Rayrobi97HUN wrote:Az ePSXe-t egyszer letöltöttem, és el se indult. :D
Magától nem indul el, külön kell keresni hozzá plug-ineket, és a plug-in mappába tenni őket. :)
Image

Rayrobi
Clark

Post by Rayrobi »

Ahha, értem.
Bloodgrey, nem tudod honnan lehet letölteni Rayman 1 PSX bios-t?

Bloodgrey
Ptizêtre Vert

Post by Bloodgrey »

Az ePSXe bios neve "scph1000.bin", keress rá és töltsd le.
Image

Post Reply