Umber

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Umber
Umber.jpg
Miejsce zamieszkania Świątynia Kamieni i Ognia
Płeć nieznana
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów brak
Wzrost wysoki
Rasa wyczuwanie aury innych istot
Charakter dobry
Umiejętności, broń nieznane
Obecny status nieznany
Aktor podkładający głos niemowa
Muszę cię ostrzec - zabójcy są na twoim tropie. Ich imiona to pomocnicy Ninja.
—Umber do Raymana, Rayman 2
Colossus w wersji na PSX

Umber - strażnik Świątyni Kamieni i Ognia.

Przebudzenie

Kiedy Rayman wszedł do Świątyni, kiedy był w jej centrum, zauważył ścieżkę z lawą. Nie dało się jej przebyć. Ustawił żółtą kulę na miejscu, potem niebieską. Posąg,który dostrzegł wcześniej zatrząsł się. Potem zaczął iść. Okazało się,że kolejny strażnik. Rayman zauważył, że ten nie ma ochoty walczyć, więc wszedł na głowę Umbera, a on zaczął iść prostą ścieżką, która coraz bardziej przykrywała go lawą. W ostatniej chwili Rayman zeskoczył z głowy Umbera i tak zdobył drugą maskę Polokusa.

Ciekawostki

  • Są wątpliwości, czy Umber utopił się w lawie, spalił czy też przeżył (w wersji na PSX przeżył). Ciekawostką jest też to, że utwór uruchamiany podczas budzenia Umbera nosi tytuł Umber's Sacrefice (ang. ofiara, poświęcenie Umbera)
  • Umber to jedyny strażnik, który nie jest umięśnionym potworem z trójkątną głową.
  • Umber w wersji na PS1 (nazywany Colossus) po przejściu ścieżki z lawą ostrzega Raymana przed piratem Ninja, z którym przyjdzie mu stoczyć walkę o maskę. Jest to jeden z trzech przypadków, kiedy strażnik maski mówi coś do Raymana. W innych wersjach gry po prostu wchodzi w lawę (nie wiadomo czy się utopił), i przez cały czas nic nie mówi.